O nas

 

DSC_62251

Moja pasja do whisky rozpoczęła się zupełnie przypadkiem. Ot na świątecznym stole wylądował 12 letni Glenfiddich i mimo początkowego braku chemii, coś zaiskrzyło. Potem przyszła kolej na Glenfarclasa, Taliskera, Glenmorangie i wreszcie w moje ręce trafił kieliszek Ardbega. Od tamtej pory minęło kilka lat, ale pasja o dziwo nie znika. Ba, wręcz ma się lepiej z każdym dniem. Liczne degustacje, festiwale i podróże zdają się tylko podsycać ogień pod alembikiem hobby. Dlatego nie wystarczało mi już zdobywanie wiedzy, ale musiałem zacząć się nią dzielić. Jeśli jesteście ciekawi uroków złotej królowej alkoholi, pragniecie poszerzyć wiedzę, zrozumieć niektóre definicje, albo po prostu się dobrze bawić zapraszam. Tym właśnie jest dla mnie whisky. Doskonałą zabawą, która umila czas, tym bardziej im z większą ilością osób możemy dzielić naszą pasję.

Jestem whisky-entuzjastą. Oznacza to, że ciągle się uczę, moja pasja wzrasta z miesiąca na miesiąc, kolekcja butelek przyprawia żonę o ból głowy, a znajomi przestali przynosić colę na organizowane przeze mnie degustacje. Jednak chcę więcej. Z każdą otwartą butelką nowe notatki pokrywają kolejne strony zeszytów. Z każdą degustacją poznaję nowych, ciekawych ludzi. Co jednak najważniejsze, uczę się pokory. Moje doświadczenia przekonały mnie, że świat złotej królowej alkoholi jest tak wielki, jak wiele jest wypustów, destylarni i zdań na jej temat. Dlatego nie zamierzam Was zanudzać wiedzą, którą łatwo znaleźć na innych stronach z branży. To, co proponuję, to podróż do niesamowitego świata single malt i odkrywanie kolejnych dzikich lądów przy pomocy kieliszka. Dotychczasowo zdobytą, jak i na bieżąco aktualizowaną wiedzą dzielę się właśnie na tym blogu.

W ramach współpracy z magazynem Aqua Vitae ukazały się następujące artykuły mojego autorstwa:

Aqua Vitae 3/2016: “Octomore 6.1 Scottish Barley – Najbardziej torfowa whisky Szkocji

Aqua Vitae 4/2016: “Summer Dram

Aqua Vitae 5/2016: “Glenlivet Cipher, najbardziej tajemicza whisky?

Aqua Vitae 6/2016: ” Mroczna Strona Ardbega”

Aqua Vitae 1/2017: “A teraz coś z zupełnie innej beczki”

Aqua Vitae 5/2017: “Torfić, czy nie torfić”

Jestem zaangażowany w szerzenie wiedzy o świecie whisky, którą dzielę się poprzez szkolenia i sesje degustacyjne.

Współpracowaliśmy z :

Chciałbym także wspomnieć, że blog ten nie powstałby, gdyby nie wpływ ludzi, z którymi mam szczęście dzielić pasję. To wraz z nimi odkrywamy nowe horyzonty, podróżujemy, degustujemy, a także obcujemy z tym wszystkim, co sprawia, że zwykły kieliszek alkoholu przemienia się w wyjątkową ucztę nie tylko smaku, ale i pozostałych zmysłów. Jedną z nich jest moja żona – Marika Wójcik-Kucharuk. Za to wszystko i wiele więcej, chylę przed Nią czoła.

Zapraszamy też na naszego Facebooka: SZACHMALT

lub kontakt mailowy:

Do usłyszenia 🙂